Ühe mujal alustatud jutuajamise jatkuks: Ehk ka nii ... Minu esimene assotsiatsioon oli küll (ja on selleks ka jäänud) Gustav Klimti sensuaalsed maalid. Muidugi, psühhedeeliat annab ju photoshopi vahenditega hõlpsasti teha, aga pole seni eriti tahtnud-julgenud. Mitmel põhjusel. Esiteks on siin võimaluste hulk nii tohutu, et nende sisse võib lihtsalt „ära uppuda“. Nendest (enesegi jaoks) mingi kandvama võrgustiku loomine, mida mööda oleks julgem-selgem liikuda, on tohutu töö, aga muidu oleks see lihtsalt mingi juhuslik rabelemine, mis kiirelt tüütab. Tugevama psühholoogilise efekti annab sageli minimaalselt nihestatud reaalsus, kui miski, mis on täiesti pea peale pööratud ja kust meie meeled erilisi tugipunkte ei suuda leida. Muidugi on põnev spekuleerida, kas eksisteerivad mingid „kitsad, hämarad ja ohtlikud rajad“ kuhugi kaugele tavakogemuse piiride taha, kus ootavad õige eriskummalised meeleseisundid. Pidades siinkohal silmas muidugi mitte hallutsiongeene vaid ikka puht visuaalseid vahendeid.
oh!
ReplyDeleteTegelt ütlesin ise täpselt samuti, kui valmis sain väänatud:) Suur 4762x3170 pix pilt tahaks muidugi vähemasti A3 väljatrükki.
ReplyDeleteÜhe mujal alustatud jutuajamise jatkuks:
ReplyDeleteEhk ka nii ... Minu esimene assotsiatsioon oli küll (ja on selleks ka jäänud) Gustav Klimti sensuaalsed maalid. Muidugi, psühhedeeliat annab ju photoshopi vahenditega hõlpsasti teha, aga pole seni eriti tahtnud-julgenud. Mitmel põhjusel. Esiteks on siin võimaluste hulk nii tohutu, et nende sisse võib lihtsalt „ära uppuda“. Nendest (enesegi jaoks) mingi kandvama võrgustiku loomine, mida mööda oleks julgem-selgem liikuda, on tohutu töö, aga muidu oleks see lihtsalt mingi juhuslik rabelemine, mis kiirelt tüütab. Tugevama psühholoogilise efekti annab sageli minimaalselt nihestatud reaalsus, kui miski, mis on täiesti pea peale pööratud ja kust meie meeled erilisi tugipunkte ei suuda leida. Muidugi on põnev spekuleerida, kas eksisteerivad mingid „kitsad, hämarad ja ohtlikud rajad“ kuhugi kaugele tavakogemuse piiride taha, kus ootavad õige eriskummalised meeleseisundid. Pidades siinkohal silmas muidugi mitte hallutsiongeene vaid ikka puht visuaalseid vahendeid.